Naszą specjalnością jest szeroko pojęta obróbka skrawaniem metali CNC, w której ramach wykorzystujemy różne techniki. Stosujemy wyłącznie precyzyjny i nowoczesny sprzęt, a do jego obsługi zatrudniamy doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych operatorów. Świadczymy profesjonalne i zarazem elastyczne usługi, dostosowując je ściśle do potrzeb, oczekiwań i możliwości klientów. Zachęcamy do współpracy bez względu na zakres i rodzaj materiału przeznaczonego do obróbki!

Czym jest i na czym polega obróbka skrawaniem?

Tę czynność można określić jako maszynowe formowanie obiektów o ściśle określonych kształtach. W ramach skrawania metali wykorzystuje się specjalne maszyny sterowane numerycznie, przeznaczone do pracy za pomocą różnych technik, takich jak:

  • wiercenie,
  • toczenie – dzięki któremu można kształtować bryły obrotowe (wałki, stożki, kule, gwinty); może być wykonywane na kilka różnych sposobów,
  • frezowanie – jest przeprowadzane z użyciem kilku technik w zależności od wybranych kryteriów,
  • szlifowanie – pozwala osiągnąć finalny produkt, który odznacza się idealnymi parametrami i estetyką wykonania.

Każdą z nich można zlecić specjalistom z naszego zespołu, którzy od lat wykonują profesjonalną obróbkę maszynową. Szeroki zakres świadczonych usług i różnorodność wykorzystywanych technik daje możliwość realizowania dowolnych zleceń. Z powodzeniem podejmujemy się przygotowywania zarówno jednorazowych projektów obejmujących kilka elementów, jak i znacznie większej liczby obiektów. W zakresie obróbki skrawaniem metali i innych materiałów zawsze działamy szybko, sprawnie i precyzyjnie, o czym przekonują się klienci z najróżniejszych branż.

Zalety obróbki skrawaniem

Właśnie wspomniana precyzja uzyskiwanych efektów powinna zostać uznana za jedną z najważniejszych, a dla wielu osób najistotniejszą zaletę gwarantowaną przez obróbkę maszynową. Możliwość uzyskania elementów ściśle odzwierciedlających założenia projektowe sprawia, że urządzenia CNC są z powodzeniem wykorzystywane nawet w najbardziej precyzyjnym przemyśle.

Również szybkość pracy przemawia za tą metodą – jej zastosowanie pozwala na wykonanie dużej ilości obiektów w krótkim czasie. Wynika to z faktu, że wszystkie procesy technologiczne odbywają się w sposób automatyczny – zadaniem pracownika jest zaś prawidłowe zaprogramowanie urządzeń i rozmieszczenie materiału np. metalu. Szybkość działania idzie w parze z powtarzalnością przedmiotu obrabianego, tzn. niezależnie od liczby powstających elementów mogą one mieć w stu procentach identyczne parametry.

Użycie sterowanych numerycznie maszyn zapewnia także oszczędność materiału. To zasługa jego maksymalnie efektywnego wykorzystania oraz braku błędów w trakcie procesu – urządzenia działają bowiem zawsze w sposób jednakowy, zgodnie z informacjami wprowadzonymi przez użytkownika, co eliminuje ryzyko nieprawidłowości. Na wszystkie korzyści, jakie daje obróbka skrawaniem metali CNC, można liczyć w ramach współpracy z naszą firmą, do której serdecznie zachęcamy!

Stosowana przez naszą firmę nowoczesna metoda skrawania metali CNC ma wiele zalet, takich jak wspomniane wcześniej: wyższa precyzja, skrócony czas produkcyjny, zdolność do obrabiania złożonych kształtów czy automatyzacja i monitorowanie oraz raportowanie procesów. Wszystkie z nich przyczyniają się do poprawy efektywności i jakości pracy.